Kvaliteediühing eriolukorras
Kallid kaasteelised,
Eriolukord on mõjutanud paljude organisatsioonide igapäeva tegevust. Nendest mõjutustest ei ole ilma jäänud ka Eesti Kvaliteediühing.Olude sunnil ja meie kõigi tervise kaitseks oleme tühistanud või teise poolaastasse edasi lükanud kõik organisatsioonide külastused. Sealhulgas lükkasime talvepäevad edasi suvepäevadeks. Suur tänu siinkohal Eastmani kollektiivile ja Lyle, kes operatiivselt juba sõlmitud kokkulepped ümber mängisid!
Õnneks ei mõjuta eriolukord kõiki meie tegevusi ja mõnele plaanile annab lausa hoogu juurde. Oleme mitmed aastad mõelnud koolituste läbiviimisest digiformaadis, et ka kaugema nurga kaasteelised saaks ilma aega ja raha liigselt kulutamata osa võtta meie poolt pakutavast. Olemegi praegu ümber kujundamas koolituste formaati ja jätkame peagi selliste koolitustega, mis ei näe ette väikerühmadega füüsiliste harjutuste tegemist. Viimased paraku peavad ootama eriolukorra lõppemist.
Tahan siinkohal lõpetada positiivse noodiga, sest igas halvas asjas on ju kübeke head. Viimase 12 kuu jooksul on emake loodus pakkunud meile siin muidu justkui jumala seljataga paiknevas Eestis mitmeid võimalusi toimepidevuse õppusteks ja riskide ülevaatamiseks. Sügisel said Kagu-Eesti organisatsioonid katsetada ellujäämist ilma elektrivarustuseta. Keset talve pakkus loodus läänerannikul paiknevatele organisatsioonidele võimaluse meelde tuletada, kui lähedale võib veetase tõusta ja kuidas sellises olukorras hakkama saada. Suvest saati lõputu vihm on muutnud teed mõnes kohas läbitamatuks ning välitööde (nt metsatööd, elektriliinide rajamine jne) teostamise keeruliseks, kui mitte võimatuks. Nüüd siis on meil suuremastaabiline õppus, mille stsenaarium näeb ette tarneahelate katkemise, vähendatud koosseisud ja kaugtöö. Kas olime selleks valmis? Millised on õppetunnid edaspidiseks? Kui esimesele küsimusele tunnetame vastust igapäevaselt omal nahal (ja tunnetus on kindlasti igaühel erinev), siis teisele küsimusele saame vastata pärast eriolukorra lõppemist. Kvaliteedijuhtimises oleme kogenud, et vigadest või olukorrast õppimiseks tuleb olukord kaardistada ja seda analüüsida. Tehkem seda. Sellega tagame oma organisatsioonide (ja ka iseenda) pideva parendamise.
Kollektiivse õppimise tõhustamiseks kutsun üles jagama oma kogemusi ja tõstatama küsimusi eriolukorras hakkama saamise kohta Kvaliteediühingu listis ja sotsiaalmeedia kanalites nagu LinkedIn , Facebook, Twitter.
Edukat päeva soovides,
Siret Kegel
Eesti Kvaliteediühingu juhatuse esimees